Images

Asfalt Dökmek Avantajlı Mı?

Asfalt dökmek avantajlı mı? Yollarda gözenekli asfaltın kullanıldığı, diğer geçirimsiz yüzeylerden daha fazla yağmur suyu yönetimine yardımcı olabilir. Gözenekli kaplamalar, bir sahanın hidrolojisini eski haline getirebilen veya hatta akışı sızmaya dönüştürürken ve alıkoyma havuzlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırırken iyileştirebilmektedir. Gözenekli asfaltlar, su ve diğer sıvıların serbestçe akmasına izin vererek çevreye birçok yönden yardımcı olur.

Asfalt Dökme Firmaları

Asfalt dökmek avantajlı mı? Asfaltın yerel olarak üretildiğinde, bu onu daha da çevre dostu yapar. Bir araba yolu kaplama şirketi kiralamayı seçtiğinizde , asfaltın nerede üretildiğini sormalısınız. Her şeyde olduğu gibi, yerel ürünler ve malzemeler kullanmak çevresel etkiyi azaltır çünkü size ulaşmak için çok uzaklara gitmeleri gerekmez. Aynı şey asfalt için de geçerli. Yakınlarda üretiliyorsa, üretimden araba yolunuza varana kadar geçen sürede hem zamandan hem de enerjiden tasarruf edilmekte. Asfaltın uzak mesafelere taşınması, yalnızca fosil yakıtları kullanarak ve duman yayarak çevreye zarar verir.

Asfalt Dökümü Nasıl Yapılır?

Farkında olmayabileceğiniz bir çevresel faktör, kentsel ısı adası etkisidir. Bir kentsel ısı adası, insan faaliyetleri sayesinde çevredeki kırsal alanlardan belirgin şekilde daha sıcak olan bir metropol veya kentsel alandır. Sıcaklık farkı en çok geceleri, yaz ve kış aylarında fark edilmekte. Rüzgarlar zayıf olduğunda en belirgindir. Peki kentsel ısı adası etkisinin asfaltla ne alakası var? Gözenekli asfaltın kaplamaların, geçirimsiz kaplamalara kıyasla gece yüzey sıcaklıklarını düşürdüğü kanıtlanmıştır. Özellikle şehirde geçirgen bir asfalt yol seçerseniz, bu kentsel ısı adası etkisini azaltabilirsiniz. Birçok şehir, pistlerin çok fazla ısı ürettiği havalimanında en sıcak ısı imzasına sahiptir.

Asfalt Dökmek ve Çevreye Yardımcı Olmak

Asfaltta, özellikle beton ile karşılaştırıldığında , araba yolunuz için seçebileceğiniz en çevre dostu kaplama seçeneklerinden biridir . Asfalt, mülkünüz için çevre dostu seçenekleri seçmek için doğru seçim yapan çeşitli sürdürülebilmekte özelliklere sahiptir. Ev sahipleri, asfaltın satın alınabilirliği ve dayanıklılığı gibi faydalarını ve onu sürdürülebilen kılan faktörleri sevecekler. Asfaltın nasıl yapıldığı veya çıkarıldığında ne olacağı konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Geri dönüşüm sayesinde asfaltınız, diğer malzemeleri doğrudan çöp sahasına gitmekten kurtaran sürdürülebilen bir seçimdir. Temiz üretim süreci ve şehirleri soğutma yeteneği ile asfalt, araba yolunuz için en iyi seçimdir.