Images

Asfalt Nerelerde Kullanılır

Asfalt nerelerde kullanılır? Asfalt en çok yol yüzeylemesi için kullanılır. Bu da çeşitli şekillerde elde edilebilmekte. Sert bir yüzey oluşturmak için tekrarlayan hafif yağ; “toz tabakası” işlemleri kullanılabilen veya bir asfalt kaplamaya granül agrega uygulanabilmekte; veya yol yüzeyinden gelen toprak malzemeleri asfaltla birleştirilebilmektedir.

Diğer kritik uygulamalar arasında kanal ve rezervuar kaplamaları; baraj kaplamaları ve diğer liman ve deniz işleri bulunmakta; Bu uygulamalarda kullanılan asfalt, ayrışma ve mekanik koruma için toprakla kaplı ince; püskürtülen bir membran veya ripraplı (ezilen kaya) daha kalın yüzeyler olabilmekte.

Çatılar, kaplamalar, döşeme döşemeleri, ses yalıtımı; su yalıtımı ve diğer bina-inşaat bileşenlerinin yanı sıra piller gibi çeşitli endüstriyel ürünler de asfalt kullanır. Bazı uygulamalar için asfaltın ince globüllerinin suda bekletilmesiyle asfalt emülsiyonu yapılmakta.

Asfalt Çeşitleri

Asfalt nerelerde kullanılır? Ayrıca asfaltın esas olarak petrolden elde edilmekte. Asfalt karışımı için agrega olarak ezilen kaya, kum, çakıl veya cüruf kullanılmakta. Günümüzde asfaltın sürdürülebilirliğini artıran asfalt karışımı için alternatif agrega olarak; yan ürünler ve yıkım enkazı gibi yapı ürünleri gibi bazı atık türleri kullanılmaktadır. Ancak agregaları kohezyonlu bir karışıma bağlama için yaygın olarak bir bağlayıcı kullanılmakta ve bugüne kadar kullanılan en yaygın kullanılan bağlayıcı bir bitümdür. Ancak bu günlerde, yolların çevre üzerindeki etkisini en aza indirgemek için agregaları karışıma bağlamak için aktif olarak kullanılan biyo-bağlayıcıların çoğu piyasaya çıktı. Asfalt yardımı ile yapılan ortalama kaldırım, her zaman yolun oluşumunun üzerinde bir seviyedir. Sınırlı ve sınırsız bitümlü malzemeler içerir. Bu, kaldırımlara, oluşmadan önce gelen trafiğin yükünü dağıtma yeteneği verir.

Profesyonel Asfalt Çeşitleri

Kurulduğu günden bu yana müşterilerine en iyi şekilde hizmetler veren firmamız ile iletişime geçerek bu konuda detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Asfalt firmamız müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermek için faaliyetlerini sürdürmektedir. Siz de söz konusu hizmetler ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilmekte ve profesyonel bir deneyim elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Hadi, kaliteli ve güvenilir hizmetler ile ilgili bilgi almak için hemen harekete geçin.