Images

Sıcak Karışım Asfalt Nedir?

Sıcak karışım asfalt nedir? Sıcak karışım asfalt, kaliteli ve güvenilir asfalt çeşitleri arasında yer almaktadır. Karıştırıldığı ve daha düşük bir sıcaklıkta gönderildiği için, sıcak karışım kadar hızlı soğutulmaz. İçinde kullanılan emülsiyon nedeniyle dökülmesi ve yayılması daha kolaydır.

Geri Sıcak Asfalt Kesme

Kesme geri asfalt malzemeleri asfalt ve çimento gibi petrol bazlı çözücüler var. Viskozitesi ve kalınlığı azalmış olup bu özelliğinden dolayı diğer asfaltlara göre tercih edilmektedir. Bazı uçucu maddeler içerdiği için birçok alanda kısıtlıdır.

Mastik Asfalt

Yoğun ve dayanıklı bir asfalt formülasyonudur ve aynı zamanda kendi içinde bir su yalıtım ortamıdır. Mastik asfalt malzemeleri, yüksek sıcaklıklarda ısıtılan ve karıştırılan bir asfalt ve mineral tozu karışımı olan taş dolgu maddelerinden oluşur.

Kaliteli Asfalt Çeşitleri

Sıcak karışım asfalt nedir? Asfaltlar doğal olarak oluşan farklı bitüm türleridir. Asfaltlar ayrıca petrol endüstrisinin bir yan ürünü olarak üretilmektedir. Her iki bileşik de siyahtır ve karbon disülfürde önemli ölçüde çözünmekte. Yüksek viskoziteli bir sıvıdan katıya kadar tutarlılık gösterebilirler. Asfaltların mineral bir maddesi olabilmekte veya olmayabilmekte. Kumtaşlarında, silttaşlarında ve kireçtaşlarında viskoz emprenye olarak birçok asfalt formu bulunabilmektedir. Asfaltlar, su ve uçucu bileşenleri elimine etmek için arıtıldıktan sonra 54-60 ° C’de kaynaştırılmakta ve yaklaşık yüzde 83 karbon içermekte. Asfaltların çoğunluğu deniz kökenlidir ve petrol kalıntılarında bulunan yüksek molekül ağırlıklı bileşiklerden oluşur.

Profesyonel Asfalt Hizmeti

Hızlı inşaat, bakım kolaylığı, sürüş konforu ve koruması, düşük gürültü seviyeleri vb. Gibi birçok avantajı nedeniyle asfalt kaplama dünya çapında otoyollarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte, asfalt kaplama kullanmanın birkaç dezavantajı vardır. Termal, oksijen, ışık, su ve diğer çevresel etkilerin etkisiyle asfalt yaşlanmaya karşı hassastır, bu da çukurlar, çatlaklar, gevşeme ve servis ömrünün kısalması gibi sorunlara neden olabilmekte. Sonuç olarak, asfalt malzemelerinin yol performansının iyileştirilmesi kritik öneme sahiptir. Siz de bu konu ile ilgili çok daha detaylı bir şekilde bilgi almak ve kaliteli bir şekilde bilgi edinmek için harekete geçebilirsiniz. Hadi, hemen bizimle iletişime geçerek bu konuda detaylı bilgi edinin.