Soğuk Asfalt Karışımı Özellikleri
Ankara asfalt Ankara Asfalt Firmaları Asfalt Ankara

Soğuk Asfalt Karışımı Özellikleri

Soğuk asfalt karışımı özellikleri; En iyi performansı sağlayabilmek için, çeşitli gereksinimler için birçok asfalt çeşidi kullanılır. Yoğun trafik, gürültü kontrolü, hava koşulları, yolda çalışan ağır araçlar, çeşitli basınç ve sıcaklık dalgalanmaları vb. Yolların çeşitli gereksinimleri için. çeşitli tartılan araçların ve yoğun trafiğin yarattığı basınca dayanacak kadar sert ve yeterince sert olabilen farklı asfalt dereceleri gereklidir. Öte yandan, sıcaklık ve basınç değişimlerinden dolayı herhangi bir çatlamayı önlemek için yeterince esnek olmalıdır. Tam dayanıklılık elde etmek için, uygulama sırasında tamamen sıkıştırılan iyi işlenebilen bir asfalt karışımı gereklidir. Bu nedenle, çeşitli sıcaklıktaki çeşitli asfalt karışımı aşağıdaki gibidir.

Soğuk asfalt karışımı özellikleri

Sıcak Karışım Asfalt (HMA)

Genellikle sıcak asfalt karışımları 150 ila 180 0C arasında bir sıcaklıkta üretilmektedir. Kullanım ve uygulama alanlarına göre farklı asfalt karışımları kullanılabilmekte. Çoğunlukla asfaltlama ve yama için kullanılmaktadır. Sıcaklıkları yüksek olduğunda asfaltlarla çalışmak daha kolaydır. Satın alındıktan hemen sonra kullanılması gerekir ve tüm asfaltlama ve yama problemlerine kalıcı bir çözümdür.

MC Soğuk Karışım

Geçici olarak kullanılan asfalttır ve geçici bir düzeltme için kullanılmakta. Soğuk bir biçimde kullanıldığı için sıcaklığı da soğuktur ve bu nedenle yavaş bir kürlenmeye sahiptir. Böylece çok az ya da hiç trafik olan alanlarda en iyi seçimdir.

UPM

Aynı zamanda soğuk bir asfalttır; ancak MC soğuk karışımından farklı olarak asfalt karışımı veya beton problemlerinin herhangi birine kalıcı çözüm için kullanılmakta. Her türlü hava koşuluna dayanıklıdır ve herhangi bir trafik yüküne şahit olabilmekte. Böylece hem kuru hem de ıslak delikleri sabitlemek için kullanılmakta. Bu, herhangi bir koşulda onarımı gerçekten kolaylaştırır. Asfalt sıkıştırıldıktan hemen sonra üzerine basılmaya hazırdır.

En Kaliteli Soğuk Asfalt Çeşitleri

Kaliteli ve güvenilir hizmetlere sahip olmak için doğru adrestesiniz. En kaliteli ve güvenilir hizmetler sizleri bekliyor. Siz de söz konusu hizmetler ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi alabilmekte ve profesyonel bir deneyim elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir. Hadi, kaliteli ve güvenilir hizmetler ile ilgili bilgi almak için hemen harekete geçin.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...